لاغر کردن شکم
ساعت ۱۱:٥۳ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٢٦ خرداد ۱۳۸٧  

   65 حرکت انیمیشن برای لاغر کردن شکم

                                 

 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  >  >>  
laghar-kardane-shekam (10).gif


کلمات کلیدی:
پشت گرد round shoulder
ساعت ٦:٢٠ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٢۱ خرداد ۱۳۸٧  

پشت گرد از جمله عادت های بد و نا هنجاری های رایج بین جوانان بویژه دختران است . این عارضه که به آن کایفوز جوانان هم گفته می شود ازعوارضی است که بدلایل مختلف بوجود می آید ولیکن قابل درمان است.    در این وضعیت با دور شدن کتف ها از یکدیگر مفصل بازو به جلو چرخیده و باعث کوتاهی عضلات سینه ای در جلو وکشیدگی و ضعف عضلات سوم وچهارم ذوزنقه و عضلات متواضی الاضلاع در پشت  می گردد.

 برآمدگی در پشت جلوه خوبی ندارد گر چه ممکن است این عارضه به کایفوز یا همان گوژپشتی بیانجامد . بد نشستن هنگام مطالعه و یا خیاطی و کارهای دستی و پایین انداختن سر برای مدت طولانی ، سر به زیر بودن به معنای جلو پا را نگاه کردن هنگام پیاده روی ،وانتقال وزن سر و گردن به جلو و خارج از مرکز ثقل بدن : در جای خود باعث کشیدگی عضلات راست کننده گردن می شود . افسردگی و عدم تحرک و ثابت ماندن در وضعیت های غلط ازجمله عوامل کمک کننده به این عارضه هستند . دختران خجالتی در دوران بلوغ بعلت عدم آگاهی ازرشد سریع و بروز صفات ثانویه جنسی ،در هنگام رشد ،سعی در پوشاندن برجستگی سینه هایشان، از دیگران دارند بنابر این بازوان را بطرف جلو چرخانده و سینه ها را بین دو بازو پنهان می کنند این کار باعث می شودعضلات سینه ای آنها کوتاه شده و عضلات کتف آنها در ناحیه پشت کشیده شوند و پس از چندی بدن این عادت غلط را حفظ کرده و به صورت یک عادت بد حفظ می کنند . در این هنگام با توضیح مسئله و اینکه همه این مسائل طبیعی است نگرانی آنان را بر طرف کرده سپس به انجام حرکات ورزشی مناسب ترغیبشان می کنیم.

  درمان : کشش عضلات سینه ای و تقویت عضلات پشتی

 

تمرینات بالا برای درمان پشت گرد مناسب است .


کلمات کلیدی: سا ختار قامتی
خنده و تأثیر آن بر سلامتی
ساعت ۱٢:٢۱ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ٢۱ خرداد ۱۳۸٧  

 

زندگی روزانه ما سرشار از فراز و نشیب هایی است که موجب نوسان روحیه ما می شود. رویدادها زمانی ما را غمگین و ناراحت کرده و گاهی باعث شادی ما می گردد. جمله معروفی است که :اغلب مردم تقریبا به همان اندازه ای شاد هستند که انتظارش را دارند . در واقع آنچه که در زندگی ما رخ می دهد آنقدرها تعیین کننده شادی ما نیست بلکه بیشتر،  نوع واکنش ما به رخدادهاست که نقش تعیین کننده دارد . از آن جایی که انسان افکار و اندیشه های خود را برمی گزیند الزاماً تعیین کننده میزان شادی های خویش است


کلمات کلیدی:
واریس چگونه به وجود می آید؟
ساعت ۱٢:٠٠ ‎ق.ظ روز یکشنبه ۱٩ خرداد ۱۳۸٧  

واریس

کار وریدها(سیاهرگ ها) بازگردانیدن خون بدون اکسیژن از اندام های بدن به قلب است تا قلب برای تامین اکسیژن مورد نیاز خون، آن را به شش ها بفرستد. پس از آن خون اکسیژن دار به قلب بازمی گردد و از آنجا به سرخرگ آئورت پمپ شده و بالاخره در سراسر بدن منتشر مى شود.

ورید هاى ساق پا کار دشوارترى دارند، چرا که باید خون را در مسیری طولانى، در خلاف جهت جاذبه زمین و فشار وزن بدن به جلو برانند. در وریدها دریچه هاى یک طرفه اى قرار دارند که کار آنها پیشگیرى از بازگشت خون به عقب است. اگر این دریچه ها کار خود را به خوبى انجام ندهند، خون به عقب بازمی گردد و در وریدها تجمع می یابد و سبب تورم آنها مى شود.


کلمات کلیدی:
پیاده روی، اکسیر جوانی
ساعت ۱٢:۳٢ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ۱٦ خرداد ۱۳۸٧  


راهی که تندرستی شما را بعد از سی سالگی تضمین می کند

هنگامی‌ که‌ در دهه‌ بیست ‌سالگی‌ به‌ سر می ‌برید، به‌ نظر می ‌رسد می توانید هر چه‌ دوست‌ داشته‌ باشید بخورید و کاملاً بی‌ تحرک‌ باشید؛ بدون‌ کوچکترین‌ اثری‌ از بیماری. اما وقتی‌ به‌ سی ‌سالگی‌ برسید و بخواهید زندگی‌ را به‌ همان‌ روش‌ سنین‌ بیست‌ ادامه‌ دهید، نه ‌تنها اضافه‌ وزن‌ پیدا خواهید کرد، بلکه‌ در سنین‌ چهل‌ و پنجاه‌ سالگی‌ تبدیل‌ به‌ آدمی‌ چاق، عبوس‌ و بدخلق‌ خواهید شد! به‌ اضافهِ این‌ که‌ در معرض‌ ابتلا به‌ انواع‌ بیماری‌ های‌ بد و ناخوشایند قرار خواهید گرفت. 

 تمرینات‌ مداوم‌ نرمش‌ و بدنسازی‌ میزان‌ سوخت ‌و ساز بدن‌ را بالا می ‌برد؛ به‌ ویژه‌ زمانی‌ که‌ بخواهید از طریق‌ کاهش‌ مصرف‌ مواد پرکالری‌ وزن‌ کم‌ کنید.بهتر است‌ سه‌ یا چهار روز در هفته، روزی‌ یک‌ ساعت‌ پیاده‌روی‌ کنید و دو بار در هفته، سی‌ تا چهل‌ دقیقه‌ تمرینات‌ ورزشی‌ انجام‌ دهید.

خوشبختانه‌ راه‌ مفیدی‌ برای‌ حفظ‌ ظاهر و تندرستی‌ بعد از سی ‌سالگی‌ وجود دارد:


کلمات کلیدی:
تمرینات مناسب برای رهایی از کمر درد
ساعت ۱٠:۳٩ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۸٧  


کلمات کلیدی:
ورزش به رشد عاطفی و روانی افراد کمک می کند
ساعت ۱٠:۳٦ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۸٧  

تحقیقات نشان می دهد ورزش در سنین کودکی تاثیر بسیار مثبتی در رشد عاطفی و روانی کودکان و نوجوانان دارد.  دکتر سمیه مختاری، روانپزشک به باشگاه خبرنگاران گفت: انسان مجموعه ای ویژگی های جسمانی و روحی و روانی است و این دو مجموعه از هم قابل تفکیک نیست و جسم و  روان تاثیرات متقابلی روی یکدیگر دارند. وی درباره آثار روانی و روحی ورزش افزود: ورزش از راه های گوناگون در روحیه و شخصیت انسان ها تاثیر گذار بوده و مهم ترین آن، رشد شخصیت است.این روانپزشک کسب مهارت و پیشرفت در ورزش را برای بچه ها مهم دانست و تصریح کرد: این امر به آنها اجازه و جرات درگیر شدن در مسائل را می دهد، ورزش احساس رضایت در فرد را گسترش داده و فرصتی برای برخورد با موانع و مشکلات و یافتن شیوه ای مناسب برای حل آنهاست.


کلمات کلیدی:
درمان چاقی موضعی (۳)
ساعت ۱٢:٠٥ ‎ق.ظ روز یکشنبه ۱٢ خرداد ۱۳۸٧  

 

 

ورزش، بخش بسیار مهمی از برنامه کنترل وزن است. با انجام ورزش هایی با ریتم آرام مثل شنا، بدن با استفاده از اکسیژن، شروع به سوزاندن چربی ذخیره شده خود می کند. ورزش کردن برای بدن فواید بسیاری دارد . از آن جمله، افزایش استحکام عروق و در نتیجه کاهش ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی است. ضمنا در اثر انجام تمرینات ورزشی، توان بدن در استفاده از قندها افزایش یافته و احتمال ابتلا به دیابت کمتر می شود.

بافت های بدن، به مرور زمان، سفتی و فرم طبیعی خود را از دست می دهند. با انجام ورزش از شل شدن و دفرمه شدن عضلات جلوگیری می کنیم، همچنین اراده قوی تری برای ادامه رژیم غذایی در ما به وجود می آید. با ورزش احساس نشاط و اعتماد به نفس بیشتری می کنیم.

بهترین نوع ورزش برای لاغری انجام حرکات استقامتی و ورزش های ملایم با هم است . 

کلمات کلیدی:
پوشش های مناسب پوست در برابر نورخورشید
ساعت ۱٠:٤٠ ‎ق.ظ روز جمعه ۱٠ خرداد ۱۳۸٧  

بهترین ضد آفتاب ها

اگرچه خیلی ازما با گرم شدن هوا و نزدیک شدن به فصل تابستان به یاد استفاده از کرم های ضد آفتاب و مراقبت بیشتر از پوستمان می‌افتیم، اما باید گفت استفاده از این کرم ها نه فقط در زیر نور خورشید بلکه حتی در هوای ابری و یا در پناه سایه ها نیز توصیه می شود.

 

استفاده از کرم های ضد آفتاب بهتر است از زمان کودکی آغاز شود، در غیر این صورت نور خورشید تاثیرات منفی پایدار خود را از همان سنین روی پوست برجا خواهد گذاشت، که در بزرگسالی به شکل های مختلفی مانند چین و چروک ویا پیر پوستی بروز خواهند کرد.
در حال حاضر شاهد انواع کرم های ضد آفتاب به صورت لوسیون، پماد، ژل و اسپری در بازار هستیم که با مارک های مختلف و قیمت های گوناگون عرضه می شوند و در بین این همه تنوع گاه انتخاب مناسب کاری مشکل است. دکتر سید مهدی مهدوی مرتضوی دراین مورد می گوید: برخلاف تصور عموم نه تنها برخی از ضد آفتاب‌های ایرانی با مشابه خارجی خود برابری می کنند بلکه گاه نسبت به آن ها مرغوب تر و مناسب تر هستند، این در حالی است این ضد آفتاب‌ها از نظر قیمت هم بسیار ارزان تراز ضد آفتاب‌های خارجی هستند.


کلمات کلیدی:
آب کردن چربی‌های صورت(غبغب)
ساعت ۱٠:٢٢ ‎ق.ظ روز جمعه ۱٠ خرداد ۱۳۸٧  
صورت

همه می‌دانند که برای خلاصی از چربی اضافه (در هر ناحیه از بدن که باشد) باید فعالیت چربی‌سوز بیشتری انجام شود.آب کردن چربی اضافی زیر چانه یا همان غبغب خودمان هم در این مورد استثنا نیست. البته داشتن غبغب برای افرادی که چاق هستند یا اضافه وزن دارند، امری طبیعی است، اما گاهی این اتفاق می‌افتد که فرد با وجود طبیعی بودن وزن بدنش، با معضل غبغب دست به گریبان می ‌شود و البته نباید فراموش کنید که وجود غبغب، تاثیر زیادی بر چهره فرد دارد و اصولا باعث می ‌شود سن افراد، بیشتر به نظر برسد.

جراحی پلاستیک یکی از راه‌های از بین بردن سریع غبغب است، اما یک ‌راه درمانی مفید بدون درد و خون ریزی نیز برای از بین بردن این مشکل زیر‌ چانه‌ای وجود دارد؛ ورزش دادن عضله این ناحیه که صد البته بهتر از عمل جراحی است!

برای کشیدن عضله این ناحیه، چندین ورزش راحت وجود دارد که به تعدادی از آنها در این قسمت می‌پردازیم:

1- کف دست‌ها را برای 10 ثانیه به پیشانی‌تان فشار دهید. این فشار را در جهت عکس گردن و سر وارد کنید. باید حس کنید که گردن و چانه‌تان سفت شده‌اند. این حرکت را، البته این بار با قرار دادن دست در پشت سر، تکرار کنید.

همین حرکت را در دو طرف سر نیز تکرار کنید. در این حالت، دست خود را به شکل پیاله کرده و آن را روی گوش خود قرار دهید و ورزش مذکور را انجام بدهید.

2- در ورزش دیگری که برای رفع این مشکل پیشنهاد می‌کنیم، باید به این ترتیب عمل کنید: چانه‌تان را بالا بگیرید و دهان خود را باز و بسته کنید؛ انگار که آدامس می‌جوید. در این ورزش، باید حس کنید که عضلات آرواره تا گردن شما سخت شده‌اند.

3- دهان خود را باز کنید، خیلی آهسته سر خود را به عقب خم کنید و در همین حال بمانید. حالا لب پایین را تا روی لب بالای خود حرکت دهید و این حرکت را چند بار انجام دهید.

4- همان‌طور که سرتان در حالت طبیعی قرار دارد(بدون خم کردن آن به هر جهتی)، سعی کنید لب پایین خود را به بینی‌تان بزنید! البته این اتفاق تقریبا غیر ممکن است، اما تلاش برای انجام چنین کاری، برای هدف شما مفید خواهد بود.

4- بیرون آوردن زبان از دهان، آن هم به طور مداوم و پشت سر هم، عضلات دهان و صورت را تقویت می‌کند و در از بین بردن غبغب نیز مؤثر خواهد بود.

توصیه می‌کنیم این ورزش‌ها را روزی 2 بار انجام دهید


کلمات کلیدی:
درمان چاقی موضعی (۲)
ساعت ۱۱:٥٩ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٩ خرداد ۱۳۸٧  

همانطور که در مطلب گذشته ذکر شد: اولین اصل حذف چربی های اضافه بدن ، کنترل غذا و رعایت یک رژیم مناسب است  و مرحله دوم حذف مواد زائد بدن است .

چاقی

مواد زائد بدن، سموم حاصل از سوخت و ساز پروتئین ها و چربی هاست و همچنین موادی که از طریق آلودگی های غذایی وارد بدن شده اند . این مواد از سه طریق از بدن خارج می شوند:کلیه ها، روده ها و پوست که فعالیت صحیح این اندام ها موجب سلامت بدن می شود


کلمات کلیدی:
درمان چاقی موضعی(۱)
ساعت ۱٢:۳٠ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٦ خرداد ۱۳۸٧  

 

    

چه کنیم تا کمر باریک و خوش اندام شویم!؟ این مسئله، دغدغه بسیاری از دختران و زنان است. بیشتر آقایان میانسال هم به دنبال راهی هستند تا شکم خود را کوچک کنند، ولی در غذا خوردنشان تغییری ندهند. 

آیا امکان پذیر است؟ راه حل چیست؟

با خوردن غذاهایی که محتوای کالری آنها بیش از نیاز بدن ما باشد، این کالری اضافی به صورت چربی در مناطق سینه، شکم، باسن و ران ها جمع شده و گاه به صورت گره هایی در زیر پوست احساس می شود. نظریات متفاوتی در مورد چگونگی انباشته شدن چربی وجود دارد. بعضی از دانشمندان عقیده دارند این چربی ها به صورت ساده در بین بافت های پیوندی ذخیره می شوند که در سایت علمیDrMirkin.com به این مطلب اشاره شده است و دیگران بر این عقیده اند که چربی ها به صورت گلوله هایی هستند که علاوه بر چربی، دارای آب و مواد زائد می باشند و محیط مناسبی برای رشد میکروب ها به شمار می روند که به آسانی و با رژیم های لاغری معمولی نیز تحلیل نمی روند. در تأیید این ادعا می توانید به مطالبی که در سایتcellasan.nu در رابطه با سلولیت (Cellulit) یا "چربی اضافی" آورده شده، مراجعه کنید.

چاقی های موضعی حتی در سنین 13 یا 14 سالگی هم دیده می شوند، ولی با شروع قاعدگی در زنان و ترشح بیشتر هورمون استروژن و پروژسترون، بیشتر بروز می کنند.

مسأله ارث در ایجاد چاقی موضعی تأثیری ندارد، بلکه این شرایط زندگی و زیاده روی ما است که آن را به وجود می آورد.

بقیه در ادامه مطلب


کلمات کلیدی:
خوردن میوه و سبزیجات در ایام امتحانات توصیه شده
ساعت ۱٢:٢٩ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٦ خرداد ۱۳۸٧  

یکی از دغدغه هایی که معمولا خانواده ها در ایام امتحانات با آن روبرو هستند، مساله تغذیه دانش آموزان و دانشجویان است و این که در ایام امتحانات با توجه به افزایش فعالیت های ذهنی چه مقدار کالری مورد نیاز است.
دکترعلیزاده متخصص تغذیه درگفت وگو با ایسنا، گفت: فعالیت های ذهنی به تنهایی نیاز به کالری را به طور محسوس افزایش نمی دهد. درمتابولیسم پایه سهم فعالیت های فکری از کل کالری مورد نیاز محدود است. بنابراین برخلاف تصورات با افزایش ساعت های مطالعه نیاز به دریافت کالری اضافی نیست; بلکه مهم نوع غذا و میزان مصرف آن است.
وی با بیان این که استرس در ایام امتحانات قدری نیاز به کالری را افزایش می دهد، ادامه داد: هورمون هایی که در برابر استرس ترشح می شوند، برخلاف انسولین عمل کرده و باعث می شوند قند خون مقداری بالا رود. استرس معمولا متابولیسم پروتئین ها را افزایش می دهد، بنابراین میزان بیشتری از پروتئین ها در بدن شکسته می شود.
این متخصص تغذیه با تاکید برمصرف انواع پروتئین ها در ایام امتحانات گفت: در فصل امتحانات به مصرف پروتئین ها به ویژه پروتئین هایی که ارزش بیولوژیک بالایی دارند باید توجه شود. انواع گوشت، لبنیات و تخم مرغ از این دسته پروتئین ها هستند.
وی صبحانه را یک وعده غذایی اصلی دانست که نباید از آن غفلت کرد و ادامه داد: هنگام صبح قدری فعالیت فیزیکی و سپس صبحانه سرشار از مواد پروتئینی مانند تخم مرغ، عسل، نان و لنبیات کارایی فکری و ذهنی را افزایش می دهد.
دکتر علیزاده با بیان اینکه برخی به اشتباه به منظور افزایش مصرف کالری در فصل امتحانات از قندهای ساده استفاده می کنند; تصریح کرد: سطح قندهای ساده  در خون در برابر استرس و شرایط هورمونی ابتدا بیش از حد نیاز بالا رفته و سپس کم می شود که این امر سردرد، حالت تهوع و سرگیجه را به دنبال دارد. این در حالی است که با استفاده از قندهای مرکب، مواد نشاسته ای، مواد پروتئینی و دارای فیبر هم نیاز به کالری تامین شده و هم در طول روز حین فعالیت، انرژی لازم برای دانش آموزان فراهم است.
این متخصص تغذیه همچنین مصرف میوه و سبزیجات را در ایام امتحانات توصیه و تصریح کرد: مصرف میوه و سبزیجات برطرف کردن اختلالات هضم را به دنبال دارد. همچنین برخی با قرار گرفتن در شرایط استرس ممکن است دچار یبوست شوند که مصرف این مواد می تواند از بروز یبوست پیشگیری کند.
وی ادامه داد: با توجه به گرمای هوا مصرف آب فراوان توصیه می شود. این در حالی است که مصرف آب به همراه غذا بویژه در شرایط استرس مشکلات هضمی را تشدید می کند. بنابراین آب باید در بین وعده های غذایی مصرف شود.
دکترعلیزاده مصرف مواد غذایی حاوی لستین را در بهبود عملکرد مغز موثر دانست و گفت: لستین در موادی مانند جو، سبوس گندم، سویا، کشمش و برگه زردآلو به میزان کافی موجود است. بنابراین در ایام امتحانات که حجم فعالیت های فکری و ذهنی افزایش می یابد استفاده از مواد غذایی حاوی لستین توصیه می شود.


کلمات کلیدی:
سیب میوه بهشتی
ساعت ۱۱:٤٠ ‎ب.ظ روز جمعه ۳ خرداد ۱۳۸٧  

 زمان خیلی زیادی برای نوبرانه سیب سرخ گلاب نمانده است. همین الان هم بازارهای میوه پر است از انواع سیبهای زرد و سرخ. اما خیلی از ما نمی دانیم چه خواص درمانی فراوانی در این میوه بهشتی نهفته است. محققان دریافته اند پوست سیب در برابر حداقل سه نوع سلول سرطانی انسانی شامل سرطان های سینه، کولون و کبد اثر محافظتی دارد.
سیب یکی از مهم ترین منابع ترکیبات فنلیک محسوب می شود. میانگین محتوای فنلیک یک سیب بین 110 تا 347 میلی گرم درهر 100 گرم سیب تازه است. این میوه همچنین سرشار از ترکیبات مفید دیگری به نام فلاونوئیدهاست.
 به گزارش   جام جم آنلاین به گفته  محققان بخش عمده اثر ضدسرطانی و ضدبیماری در سیب به ترکیبات مفید موجود در پوست آن مربوط می شود و بر این اساس سیب را باید به عنوان یک منبع غنی مواد مغذی و آنتی اکسیدان ها در نظر گرفت.  خوردن یک سیب در روز شما را از رفتن نزد پزشک بی نیاز می کند. سیب همچنین دارای ویتامین های C، A،B1، B2، B3 پروتئین، کلیسم، فسفر و آهن است البته این را بدانید که ویتامین های موجود در سیب بیشتر در پوست سیب و زیر پوست آن قرار دارد بنابراین اگر شما می توانید پوست سیب را هضم کنید، بهتر است که آن را با پوست میل کنید و اگر می خواهید پوست آن را بکنید بهتر است که سیب را خیلی نازک پوست بگیرید.
سیب از میوه هایی است که فواید بسیاری دارد یک میوه قلیایی است که بدن را تمیز می کند و آب اضافی بدن را خارج می سازد. سیب را می توان برای برطرف کردن اسهال به کار برد. البته کسانی که ناراحتی های معده و روده دارند بهتر است که این میوه را به صورت پخته مصرف کنند.


کلمات کلیدی:
استخوان‌ها به چه نیاز دارند؟
ساعت ۱۱:۳٥ ‎ب.ظ روز جمعه ۳ خرداد ۱۳۸٧  

ایجاد استخوان‌های محکم در سنین جوانی مهم است تا از مشکلات بعدی در سنین بالا جلوگیری شود.

استخوان

این توصیه‌ها را برای حفظ سلامت استخوان‌ها در سنین مختلف به یاد داشته باشید:

بین 10 تا 20 سالگی : 1300 میلی‌گرم کلسیم در روز با خوردن غذاهای غنی از کلسیم مانند پنیر و سبزی‌های دارای برگ سبز دریافت کنید. دست کم سه لیوان شیر در روز بنوشید.

 بین 20 تا 35 سالگی : باید دست کم روزانه 1000 میلی‌گرم کلسیم دریافت کنید. ورزش‌هایی مانند دویدن آهسته یا پیاده‌روی به استحکام استخوان‌ها کمک می‌‌‌کند.

 بین 35 تا 50 سالگی : هنوز به دریافت روزانه 1000 میلی‌گرم کلسیم نیاز دارید، چرا که ممکن است کاهش تراکم استخوان از قبل آغاز شده باشد. با پزشک خود در مورد لزوم انجام تراکم‌سنجی استخوان مشورت کنید.

 50 سالگی و بالاتر : اطمینان حاصل کنید که حداقل روزانه 1000 میلی‌گرم کلسیم دریافت می‌کنید و دست کم 30 دقیقه ورزش، سه بار در هفته یا بیشتر انجام می‌دهید. همچنین پزشکتان ممکن است مکمل ویتامین D برای شما تجویز کند.


کلمات کلیدی:
کف پای صاف
ساعت ۱۱:٢٤ ‎ب.ظ روز جمعه ۳ خرداد ۱۳۸٧  

کف پای صاف گاهی به دلایل فوق است و قاعدتا" قابل درمان است ولی گاهی این وضعیت ثابت شده و با حرکات درمانی قابل درمان نیست . اگر از پشت به پای فرد در حال ایستاده نگاه کنیم فردی که کف پایش صاف است پاشنه پایش بصورت پیچ خورده دیده می شود .                   

اگر فرد با پای برهنه بر روی سطحی صاف مثل موزائیک راه برود  بعد از چند قدم راه رفتن با نگاه کردن به کف پا میتوان فهمید که فرد کف پای صاف دارد یا نه . به این شکل که اگر تمام سطح کف پا بازمین تماس داشته باشد تمامی آن خاکی می شود و این پا دچار کف پای صاف است و لی اگر قسمت قوس کف پا خاکی نشده باشد به این معنی است که کف پا صاف نیست .

درمان


کلمات کلیدی:
نگاهی به دلایل بروز ناهنجاری های قامتی
ساعت ۱۱:٠٩ ‎ب.ظ روز جمعه ۳ خرداد ۱۳۸٧  

قامت های خمیده زیر بار تنبلی

این بار که مقابل آینه می ایستید. 90درجه به پهلو بچرخید و قامت خودتان را خوب نگاه کنید، در چنین حالتی بخوبی می توانید ببینید که آیا شانه هایتان خمیده، پشت تان برآمده و گردنتان بیش از حد جلو آمده است یا نه. اگر هیچکدام از این معایب را نداشتید، دوباره رو به روی آینه قرار بگیرید و درحال قدم برداشتن به پاهایتان نگاه کنید. اگر ساق هایتان هم قوسی شکل یا به اصطلاح پرانتزی نباشد، می توانید مطمئن شوید که شما جزو چند میلیون ایرانی نیستید که از ناهنجاری های قامتی رنج می برند.
ناهنجاری قامتی در میان افراد جامعه ما اختلال رایجی ست. عوامل زیادی در به وجود آمدن بستر شکل گیری این اختلال دخیل هستند که بسیاری از آنها ریشه در فرهنگ و سبک زندگی مردم دارند. عادت هایی مثل روی زمین نشستن بدون تکیه گاه، مطالعه و نوشتن بدون استفاده از میز تحریر استاندارد، قوز کردن یا شل راه رفتن و... به اضافه حمل کیف ها و کوله پشتی های سنگین و استفاده از نیمکت های غیراستاندارد مدارس از مهمترین عوامل ایجاد ناهنجاری های قامتی در نوجوانان و جوانان هستند.
از بین 40 ناهنجاری، هشت ناهنجاری اصلی در بین دختران و پسران شناسایی شده است که در این میان ناهنجاری هایی مثل سرکج، پشت گرد، پشت صاف، پشت کج، کمرگود، زانوی پرانتزی، زانوی ضربدری، کف پای صاف و شست کج، اختلالات اصلی در قامت دختران محسوب می شوند .


کلمات کلیدی: