پنج درمان طبیعی برای جلوگیری از خر و پف

خروپف هنگامی به وجود می آید که کام نرم، (زبان کوچک)، زبان، لوزه و یا ماهیچه ها ی پشت گلو بر خلاف یکدیگر بر روی هم حرکت کرده و در طول خواب یک صدای لرزشی ایجاد کنند. ماهوالد می گوید: «در ابتدا خروپف زمانی اتفاق می افتد که شما به پشت دراز کشیده اید و زبانتان به عقب می رود و مقاومت راه های هوایی را افزایش می دهد.»
او ادامه می دهد: «اگر شما یکی از این افرادی هستید که خروپف می کنند معمولا خوابیدن به پهلوها می تواند به شما کمک کند.»
شما شاید نیاز داشته باشید که به اندازه ی 4 اینچ سرتختتان را بلند کنید. بر اساس گفته ی آکادمی اتالارینگولژی آمریکا برای انجام این کار می توانید چند قطعه چوبی کوچک و یا چیزهای دیگری را زیربالشتان بگذارید. هرچند خروپف کردن می تواند پیشرفت کند و در حالی که به پهلوها خوابیده  اید و یا سرتان بلند است هم به سراغتان بیاید. خروپف می تواند در تمام طول شب و در تمام حالت ها به وجود بیاید. پس مهم آن است که سبک زندگی خودتان را تغییر دهید.
2- 10 درصد از وزن خود را کم کنید تا به متوقف کردن خروپف کمک کنید.
افرادی که اضافه وزن دارند بافت گردنی ضخیمی دارند که ریسک خروپف را زیاد می کند. ماهوالد می گوید: «اگر شما اضافه وزن دارید کم کردن یک مقدار متعادل از وزن، حتی 10 درصد وزن  بدنتان، می تواند به متوقف کردن خروپف کمک کند.»
3- برای متوقف کردن خروپف از مشروبات الکلی و آرام بخش ها پرهیز کنید.
دکتر رابرت کلارک مدیر پزشکی مرکز اختلال های منطقه ای خواب در بیمارستان کلمبوس می گوید: «هرچیزی که باعث تسکین می شود مانند قرص های خواب و یا الکل ملایم هم می تواند باعث خروپف شود زیرا این قرص ها تمایل دارند که حرکات تنفسی شما را سرکوب کنند.»
او توصیه می کند که اگر شما به علت مشروبات الکلی ویا آرام بخش ها خروپف می کنید، مصرف  آن ها را قطع کنید.
4- برای متوقف کردن خروپف از بخور تنفس استفاده کنید.
انباشتگی بینی شما می تواند باعث خروپف شود. کلازت توصیه می کند که سعی کنید میزان انباشتگی بینی خود را با تنفس بخار قبل از خواب کم کنید.
کلارک می گوید: «داخل کردن آب گرم به بینی و قرار دادن یک حوله دورسرتان و تنفس بخار برای بیرون آوردن خلط هایی که باعث انباشتگی است بسیار مناسب است.
5- برای متوقف کردن خروپف از نوارهای بینی استفاده کنید.
مطالعات نشان می دهد که نوارهای بینی می توانند آرام سازی موقتی ای را به ارمغان می آورد و به مردم کمک کنند تا خروپف کردنشان را متوقف کنند.
ماهوالد می گوید: «این آسان تر است که وقتی سوراخ بینی شما به حالت کاملا عریض باز است نفس بکشید، پس نوارهای بینی که روی بینی پوشیده می شوند به خروپف هایی که از بینی شما ناشی می شوند کمک کنند.»البته گاهی اوقات خروپف از پایه ی زبان و یا کام نرم ناشی می شود نه از بینی تان.

/ 0 نظر / 30 بازدید